עורך דין הקפאת הליכים – עושה את זה בצורה מהירה. (ויעילה)

למשרד עורך דין הקפאת הליכים מגיעות חברות רבות שהן במצב בו אינן יכולות לשלם את חובותיהן, דבר אשר יכול להוביל לפשיטת רגל ופירוקן בשל חדלות פירעון. עם זאת לא חייבים תמיד לפשוט את הרגל בסיטואציות אלו, אלא ניתן לבצע את ההליך כמעין מטרה לעצור את ההליכים המתנהלים כנגד החברה עד למתן מענה כולל לבעיות החברה אשר ייתן מענה גם לחובות החברה וגם יאפשר לה להשתקם ולהמשיך לפעול. 

בדיקת התאמה להליך הקפאת הליכים:

הקפאת הליכים | עורך דין הקפאת הליכים

3 דברים שחייבים לדעת לפני שניגשים לעורך דין הקפאת הליכים - וידאו

שאלות נפוצות - עורך דין הקפאת הליכים:

הקפאת הליכים הוא מצב אשר מבצעים בחברות העומדות בפני קריסה כלכלית אפשרית, זוהי לא סיטואציה אשר ניתן לעשות בימים כתיקונם כדי להימנע מתביעות או על מנת לשפר את מצבה של החברה ללא כל סיבה. זהו כלי קיצוני אשר נועד למצבים קיצוניים.

חשוב להראות לבית המשפט כי מצבם של הנושים לא יורע כתוצאה מהליכה בנתיב זה, קרי שהחברה לא תמשיך לאבד מנכסיה ומשוויה כתוצאה מהקפאת ההליכים וכפועל יוצא הנושים יקבלו חלק אף קטן יותר מחובותיהם המקוריים.

בשל החשיבות הגדולה של שכנוע בית המשפט להליכה בנתיב זה, ישנה חשיבות לגייס עורך דין המתמחה בתחום הקפאת הליכים ודיני החברות, אשר יגדיל את סיכויי ההצלחה של פניה זו.

ישנה האפשרות של ללכת לתהליך של שיקום והבראת החברה, במסגרתה לא ניתן לתבוע את החברה בשל חובותיה בזמן הקפאת ההליכים, אשר במסגרתו החברה נהנית מחלון זמנים של שקט תעשייתי בו ניתנת לה היכולת להשתקם על מנת שתוכל לתפקד בהמשך, להשיב את חובותיה ולבסוף אף להשיא רווחים בעבור עצמה כפי שכל חברה שואפת. תקופה זו יכולה להימשך עד תשעה חודשים לפי הוראת בית משפט בה נותנים לחברה זמן לפעול כאילו המשבר לא אירע ובסיומה של תקופת החסד בוחנים כיצד ניתן להשיב את החובות לאור מצב העדכני ובתקווה המשוקם של החברה. 

הבראה חיצונית – במצב של הבראה חיצונית, החברה ממשיכה לפעול תחת הקפאת הליכים מתוך מטרה למכור את החברה לצד שלישי. הבראה פנימית – במצב זה, החברה עורכת הסדרה של הכשלים אשר התנהלו בה והובילו למצב של חדלות הפירעון, כמו למשל פיטורי עובדים אשר אין בהם צורך, קיצוץ משכורות, התמקדות באפיקים הרווחים של החברה וכיוצא בזה. במקביל לכך, נותנים מענה לחובות של הנושים ואופן התשלום שלהם, אשר יכול להיות מלא או חלקי באמצעות מתן "תספורת" אשר אומנם יוביל לקיצוץ בגודל החוב אך יבטיח סכום גדול יותר של תשלום של חברה מתפקדת ולא פשיטת רגל שתותיר את הנושים בהפסדים אף גדולים יותר.

איך עורך דין הקפאת הליכים יכול לעזור?

כמענה לכך במאמר זה אנו נסביר אודות האפשרות של ההליך. 

בתוך כך, אנו נסביר בחלקו הראשון של המאמר באילו מקרים יינתנו הקפאת הליכים ובחלקו השני נסביר כיצד לעשות זאת.

באילו מקרים ניתן לבצע הקפאת הליכים? - הקפאת הליכים תביעת חוב:

כשמדובר בנושא של הקפאת הליכים תביעת חוב, ראשית, נסביר כי הקפאת הליכים (צו הקפאת הליכים) הוא מצב אשר מבצעים בחברות העומדות בפני קריסה כלכלית אפשרית, זוהי לא סיטואציה אשר ניתן לעשות בימים כתיקונם כדי להימנע מתביעות או על מנת לשפר את מצבה של החברה ללא כל סיבה. זהו כלי קיצוני אשר נועד למצבים קיצוניים. לאחר הקדמה זו, ישנן 2 אלטרנטיבות כאשר אנו במצב קיצוני של חדלות פירעון ושיקום כלכלי על ידי החברה, קרי כאשר אינה יכולה להחזיר את חובותיה.

מחד היא יכולה לפשוט את הרגל וללכת לפירוק בו מוכרים את נכסיה לשם השבת כל החובות אותם ניתן להשיב.

אך לא בכל סוגי ההליכים המשפטיים - איך לשקם את החברה?

מאידך, ישנה האפשרות של ללכת לתהליך של שיקום והבראת החברה, במסגרתה לא ניתן לתבוע את החברה בשל חובותיה בזמן הקפאת ההליכים, אשר במסגרתו החברה נהנית מחלון זמנים של שקט תעשייתי בו ניתנת לה היכולת להשתקם על מנת שתוכל לתפקד בהמשך, להשיב את חובותיה ולבסוף אף להשיא רווחים בעבור עצמה כפי שכל חברה שואפת. תקופה זו יכולה להימשך עד תשעה חודשים לפי הוראת בית משפט בה נותנים לחברה זמן לפעול כאילו המשבר לא אירע ובסיומה של תקופת החסד בוחנים כיצד ניתן להשיב את החובות לאור מצב העדכני ובתקווה המשוקם של החברה. 

כאשר בזמן זה של אותם 9 חודשים על החברה לבצע הסדר נושים בנוגע לאופן תשלום החובות של החברה.

עורך דין הקפאת הליכים

ישנם 2 תצורות אשר משפיעים על אופן ניהול ההליך, והם אלו הבאים:

הבראה חיצונית

 במצב של הבראה חיצונית, החברה ממשיכה לפעול תחת הקפאת הליכים מתוך מטרה למכור את החברה לצד שלישי. התמורה אשר תתקבל מן הרוכש של החברה היא זו אשר תילך לטובת הנושים. לרוב פעולה זו תיעשה כאשר למותג עצמו יש ערך, אך ישנו חשש כי הניהול הנוכחי הוא זה שהוביל את החברה לסיטואציה הנוכחית לחדלות פירעון ולכן מכירתה במקום פשיטת רגל וחיסול החברה תהווה פתרון עדיף.

הבראה פנימית

במצב זה, החברה עורכת הסדרה של הכשלים אשר התנהלו בה והובילו למצב של חדלות הפירעון, כמו למשל פיטורי עובדים אשר אין בהם צורך, קיצוץ משכורות, התמקדות באפיקים הרווחים של החברה וכיוצא בזה. במקביל לכך, נותנים מענה לחובות של הנושים ואופן התשלום שלהם, אשר יכול להיות מלא או חלקי באמצעות מתן "תספורת" אשר אומנם יוביל לקיצוץ בגודל החוב אך יבטיח סכום גדול יותר של תשלום של חברה מתפקדת ולא פשיטת רגל שתותיר את הנושים בהפסדים אף גדולים יותר.

המסלול אליו כדאי לפנות ולנסות לשכנע את בית המשפט הוא תלוי סיטואציה וניתוח מצבה של החברה. בהתאם לכך מומלץ בהקשרים אלו לפנות לעורך דין הבקיא בדיני החברות ובעל ניסיון בהליך אשר יוכל להעריך מהו הנתיב בו יש סיכויי שכנוע גדולים יותר.

מה עוד?

בהקשר זה חשוב להבין כי לא כל חברה יכולה לקבל את האלטרנטיבה של הקפאת ההליכים, אלא רק חברות אשר יכולות וישנו סיכוי סביר של השתקמות. לרוב חברות אלו מתאפיינות בכך שאירע משבר זמני כתוצאה מסיטואציה חיצונית ולא משבר פנימי הנובע מניהול כושל, מוצר שאינו רלוונטי למשק הקיים וכיוצא בזה. כאשר מדובר במשבר מהותי יותר הנוגע לשורש החברה לא תינתן האפשרות של ההליך, אלא יפנו להליכי חיסול החברה ומיקסום תשלום החובות האפשרי.

איך מבצעים את ההליך? ואיך עורך דין הקפאת הליכים עוזר?

אז לאחר שהבנו כי אנחנו צריכים לחתור למצב של הקפאהבמצבים של חדלות פירעון, על מנת להשאיר את העסק בחיים. עולה השאלה כיצד ניתן להגשים זאת בפועל. כמענה לכך, סעיפים שונים בחוק החברות משנת 1999 כמו 342 ו-350 מסדירים את הליכי הקפאת ההליכים וקובעים כיצד ניתן לבקש את ביטוח ההליך ומה נדרש להוכיח. 

בתוך כך, על מנת לקבל סעד של הקפאת הליכים, יש להגיש עתירה בנושא זה לבית המשפט המחוזי בעל הסמכות לדון בנושא. במסגרת נימוקי העתירה יש להראות לבית המשפט מדוע יש להקפיא הליכים ולא לפרק את החברה. כלומר להציג מדוע נכון לשמר את החברה. לשם כך צריך להראות כי החובות היו כתוצאה ממשבר מקומי ולא מבעיה כרונית של החברה, כי בכוחה של החברה להתגבר על המשבר וכי המוצר אותו היא משווקת הוא מוצר טוב ואם יינתן לה הזמן היא תתאושש ותוכל להחזיר את החובות במלואן ולכן אין צורך ללכת לפשיטת רגל.

מה חשוב לזכור בהליך הקפאת הליכים?

כמו כן, חשוב להראות לבית המשפט כי מצבם של הנושים לא יורע כתוצאה מהליכה בנתיב זה, קרי שהחברה לא תמשיך לאבד מנכסיה ומשוויה כתוצאה מהקפאת ההליכים וכפועל יוצא הנושים יקבלו חלק אף קטן יותר מחובותיהם המקוריים.

עקב החשיבות של שכנוע בית המשפט להליכה בנתיב זה, ישנה חשיבות לגייס עורך דין המתמחה בתחום הקפאת הליכים ודיני החברות, אשר יגדיל את סיכויי ההצלחה של פניה זו.

עורך הדין הקפאת הליכים אף יוכל לעודד את הנושים לתמוך בתהליך דבר אשר יגדיל משמעותית את הסיכויים לתמיכת בית המשפט בהליכה לנתיב של ביצוע ההליך.

חשוב לזכור, כי האינטרס של הנושים בהקשר זה הוא לקבל בחזרה את חובותיהם, ולכן במידה והחברה תשוב לפעול בצורה תקינה היא תוכל להשיב את כל החובות של הנושים, בניגוד למצב של חדלות פירעון בה הנושים צפויים לקבל רק חלק מסוים מחובותיהם בהתאם לנכסי החברה.

הקפאת הליכים | עורך דין הקפאת הליכים
סיכום והמלצות

לסיכום, הקפאת הליכים הינו הליך במסגרתו עוצרים את כל ההליכים כנגד חברה המצויה בהליך חדלות פירעון, ונותנים לה תקופה מוגדרת מראש בה היא תנסה להשתקם על מנת שתוכל הן להשיב את חובותיה והן להמשיך לפעול ולא לפשוט רגל כמרבית החברות אשר מגיעות למצב של חדלות פירעון.

על מנת לקבל אפשרות זו מבית המשפט יש לשכנע אותו כי מדובר במשבר אליו נקלעה החברה מסיבות חיצוניות וכי יש בכוחה לצאת ממנו במידה ויינתן זמן ומרחק מתשלום החובות אשר מוטלים כריחיים על צווארה ומונעים ממנה להשתקם.

לכן ישנה חשיבות כי עורך דין המתמחה בתחום ינהל את ההליך על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה של הבקשה שלכם (בקשה להקפאת הליכים), אשר צריכה להיות משכנעת הן בפני בית המשפט ומומלץ כי גם בפני הנושים וגורמים שלישיים אשר מעורבים בהליך.

למה עורך הדין ליאור כספי?

עורך דין ליאור כספי הוא עורך דין אשר מתמחה בתיקי פשיטות רגל, חדלון פירעון וליווי של הוצאה לפועל, ובשל כל אלה מחזיק בניסיון רב בתחום החברות אשר נקלעו לסיטואציות מורכבות. 

במידה ואתם מעוניינים בהקפאת הליכים או מעוניינים בייעוץ משפטי אשר יסייע לכם לבנות תוכנית פעולה למצב אליו נקלעה החברה, משרדנו ישמח לסייע לכם בכך. 

יש לך שאלה?
הקפאת הליכים | עורך דין הקפאת הליכים
"תמיד תזכרו שההחלטה שלכם להצליח היא הרבה יותר חשובה מאשר כל דבר אחר"

אברהם לינקולן

למה משרד עורך דין ליאור כספי?
בגלל הערכים
מקצועיות
עורכי הדין שלנו הם ממיטב עורכי הדין בתחומם.
כמו גם ווידוא איכות ביצוע והקניית ידע עדכני שוטף.
מצוינות
הפירמה שלנו שואפת למימוש הפוטנציאל הקיים להישגיות ברמות הגבוהות ביותר, הן ברמה המקצועית והן ברמת המוטיבציה האישית, לטובת שיפור התוצאות ושיפור השירות – לטובת הלקוחות שלנו.
הגינות
אנו פועלים על פי נורמות התנהגות של יושר, מוסר, כבוד לזולת ויושרה, היוצרים בהליכי הקפאת הליכים וקבלת החלטות מבוססי מידע אמין.
הערכים שלנו
עורך דין הקפאת הליכים מומחה

הפירמה מעניקה ליווי וייעוץ ללקוחות פרטיים ועסקיים, משרדינו מתמחה גם בייצוג חברות ציבוריות (פומביות) ובמהלך השנים טיפל משרדנו במספר רב של תיקי פשיטות רגל מורכבים של חברות בינוניות וגדולות בצורה הטובה ביותר והמקצועיות עם צוות מיומן מאחורי.

עורך דין ליאור כספי מלווה את החייבים בכל ההליך המשפטי החל מהגשת הבקשה לצו כינוס, ועד לקבלת צו הפטר ומחיקת כל החובות, דבר המאפשר פתיחת דף חדש בחיים.

בעל ניסיון רב בייצוג חייבים בהליכים המשפטיים מרגע הגשת הבקשה, מתן צו הכינוס, עיכוב הליכים מהיר ועד למתן צו הפטר ומחיקת חובות. עו"ד ליאור כספי מייצג חייבים בהליכי פשיטת רגל ומביא למחיקת חובות בזמן מהיר ויעיל, זאת כמובן בהתאם לרפורמה החדשה.

הקפאת הליכים | עורך דין הקפאת הליכים
למעלה מ20 שנות ניסיון
לאחר שראיתי מספר מודעות באינטרנט, השארתי פרטים ורציתי לשמוע במה מדובר. בהתחלה הייתי סקפטי. אני בעלים של חברה בתחום הבנייה ונקלענו לחובות איומים בסכומים מטורפים. תוך כחודש וחצי - 50% מהחוב נמחק לחלוטין. אין לי מילים. פשוט אלופים!
אליאור רעננה
אליאור
רמת גן
5/5
ליאור כספי
נכנסתי לחובות בשווי של למעלה מ-200,000 ש"ח. ליאור כספי והצוות המקסים סייעו לי ולמשפחתי והצליחו להפחית את החוב בהסדר משפטי ל-30,000 ש"ח בלבד.
יגאל תל אביב
יגאל
תל אביב
5/5
אני ממליצה בחום על הפירמה שבתוך חודש בלבד מתחילת ההעבודה איתם הם הצליחו להפחית לי את החוב ב-70%!!! לא האמנתי שזה אפשרי. מומלץ מומלץ מומלץ!
ציפי רעננה
ציפי
רעננה
5/5
היחס פשוט מעולה! נפגשתי לפני עם מספר עורכי דין. לא מצאתי אחד שירותיות ויחס כמו של עורך דין ליאור כספי. תודה רבה!
שחף הרצליה
שחף
הרצליה
5/5
רוצים לדעת איך אנחנו עושים את זה, בדרכנו המשפטית?
לתיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין הקפאת הליכים, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לחיצה על כפתור "שליחה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "ליאור כספי א.ל.ו. חברת עורכי דין" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

ליאור כספי א.ל.ו. חברת עורכי דין
נשמח לעזור!
שלחו הודעה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
בעת לחיצה על כפתור " חזרת נציג" הינך מאשר/ת בזאת לעורך דין ליאור כספי לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י שליחת מייל חוזר.