עורך דין מחיקת חובות – איך עושים את זה במהירות? (וביעילות)

כיצד עורך דין מחיקת חובות יכול לסייע? כשמדברים על מחיקת חובות, אנשים רבים נקלעים לסיטואציות מורכבות כלכלית אשר לא האמינו כי ידרדרו אליהם, חובות של מאות אלפי שקלים בשל התפתחות החיים באופן שלא תכננו כלל וכלל. מספיק לראות את ההרס הכלכלי אשר הותירה אחריה מגפת הקורונה אותה איש לא ציפה בשביל להבין כמה מקרי יכול להיות הדבר. 

בדיקת התאמה להליך מחיקת חובות:

מחיקת חובות | עורך דין מחיקת חובות

מחיקת חובות - איך זה מתבצע? כל התשובות בוידאו הבא (לצפות עד הסוף) - וידאו

בהתאם לכך, המדינה אינה מעוניינת כי אדם יסבול כל ימי חייו בשל חובות אליהם נקלע במהלך הדרך, וכי לא יוכל לצאת מאותו בור. למעשה הדבר הפוך, המדינה מעוניינת כי לאנשים יהיה תמריץ להשתקם ולצאת לדרך חדשה על מנת שיוכלו לבנות חיים חדשים ולהיות אזרחים מועילים ותורמים בחברה אשר מתפרנסים בכבוד וחיים בכבוד.

לכן, נוצר הכלי של פשיטת הרגל ומתן ההפטר כיום ההליך נקרא חדלות פירעון , אשר במסגרתו נמחקים חובותיו של חייב לאחר תהליך משפטי במסגרתו מכירים בו כפושט רגל. הליך זה מקצר באופן משמעותי את התהליך של היציאה מן החובות ומאפשר לאנשים לפתוח דף חלק ולצאת לדרך חדשה.

כמענה לכך במאמר זה אנו נסביר אודות האפשרות של מחיקת חובות הליכים. בתוך כך, אנו נסביר בחלקו הראשון של המאמר באילו מקרים ימחקו את חובותיהם של אנשים ובחלקו השני נסביר כיצד לעשות זאת ומדוע חשוב להסתייע בעורך דין לשם כך. זאת על מנת שאנשים יוכלו לחיות את חייהם באופן תקין ולצאת מהבור הכלכלי אליו נקלעו מהר ככל האפשר.

מה חשוב בבחירת עורך דין מחיקת חובות?

ככל שעורך הדין עסק בכמה שיותר תיקים בתחום מחיקת החובות, כך צבר ניסיון רב אשר מוסיף רבות לידע המקצועי של עורך הדין בתחום. בזכות בקיאות וידע עשירים ושלל האמצעים העומדים לרשותו של עורך הדין הלקוח מקבל שירות מקצועי ברמה גבוהה במיוחד. נוסף על כך בזכות הניסיון עורך הדין יכול לתת תמונת מצב כללית ולשער על סמך תיקים וסעדים קודמים מה צפוי בהמשכו של התהליך המשפטי. 

יש לציין כי כל לקוח ראשי לשאול באופן חופשי כל שאלה לגבי ניסיון קודם של העורך דין. מטרת בחינת הניסיון תורמת לשקט הנפשי כאשר מדובר במשרד בעל הישגים מרשימים בתחום ותוצאות טובות.  

אין תחליף למראה עניים ורושם ראשוני מעורך הדין אשר הולך ללוות אתכם בתהליך.

כל העניין הבירוקרטי בנושא מחיקת החובות עשוי להיות ארוך ומתיש. בחירה נכונה של עורך דין תלויה במתן השירות אשר מקבל הלקוח. עורך דין המעניק ללקוח שירות אישי וליווי צמוד לאורך כל הדרך גורמת לכך שהלקוח מרגיש תחושת ביטחון ורוגע לאורך התהליך המשפטי, גם לאחר מכן במידה ויש צורך בהגשת ערער. 

בנוסף, מתן שירות אישי מעיד על דבקות במטרה מצד עורך דין. רצוי שעורך הדין יהיה זמין ללקוח ויתן מענה מהיר והכי חשוב, מתן שקיפות מלאה, כנה ואמיתית בכל המתרחש בבית המשפט ומחוצה לו. 

במידה וקיימים לבטים לגבי בחירת עורך דין ניתן לפנות ללקוחות קודמים אשר ייצג בעבר עורך הדין ולשאול אותם האם הם מרוצים מהתוצאות והשירות אשר קיבלו מעורך הדין ומדוע. לרוב בעמודי האינטרנט וברשתות החברתיות ניתן לקרוא ביקורות ותגובות של לקוחות קודמים אשר קיבלו ייצוג משפטי בעבר מטעם עורך הדין. 

בין תגובות הגולשים ודרך הביקורות השונות ניתן להבין האם לקוחות העבר יצאו מרוצים מעורך הדין? אם כן ניתן לראות באיזו מידה. חשוב לבדוק האם יש כמויות רבות של המלצות (כמה עשרות) על אותו עורך דין כדי להיות בטוחים יותר בבחירה.

ניתן לקבל מספר הצעות מחיר מכמה עורכי דין שונים אך חשוב מאוד לבדוק מה כולל המחיר. ישנם עורכי דין אשר מעניקים כחלק משירותי הייצוג גם ערך מוסף בכל הנוגע לשיקום הכלכלי ואסטרטגיה עסקית רחבה לטווח הקצר והארוך. תהליך חדלת פירעון הטוב ביותר דורש סיוע משפטי רחב ולכן המחיר תלוי בשירות שמציע עורך הדין, שווה להשקיע כדי לקבל שירות מקצועי וייחודי. 

באילו מקרים ניתן לבצע מחיקת חובות?

ראשית, חשוב להבין כי מחיקת חובות איננו הליך פשוט, וכי הוא אינו מבוצע כשלעצמו בימים כבשגרה, אלא כחלק מפשיטת רגל או במסגרת של הליך חדלות פירעון , יש להבין כי מדובר במוצא אחרון ולא כפתרון קסם.

בתוך כך המטרה של הוצאה לפועל ושל הרשויות במדינת ישראל בכלל, היא כי החייב יחזור לחיים תקינים ולא ישקע כל חייו בבוץ של החובות אשר מהן לא יוכל לצאת. בהתאם לכך במסגרת הליך פשיטת רגל בוחנים את מצבו של פושט הרגל ואת הכנסותיו החודשיות למול הצרכים הבסיסיים שלו ומבצעים הליך שנקרא הסדר תשלומים, בו קובעים סכום אשר החייב יוכל לעמוד בו אותו הוא יחזיר לנושים מדי חודש למשך ארבע שנים וחצי, כאשר יתר החובות ימחקו כלא היו על מנת שיוכל החייב לחזור לחיים תקינים.

בהקשר זה חשוב לדעת כי במידה והחייב לא יעמוד בצו התשלומים החודשי, ההפטר יבוטל והוא יחויב גם בחובות אשר נמחקו לו, כלומר עמידה בתשלומים החודשיים מהווה תנאי להליך מחיקת החובות. 

כמו כן, במידה שהחובות ניתנו בשל קנס עונשי, תשלום מזונות וחוב שנוצר בגלל גניבה, מרמה או עבירת אלימות חמורה אז לא ניתן למחוק את החובות האמורים. עם זאת עורך דין למחיקת חובות הבקיא בתחומו יוכל לנסות להגיש בקשה לבית משפט על מנת שינצל את סמכותו למחוק חובות אשר מצויים גם בתחומים אלו בשל סיטואציות המצדיקות זאת, אך חשוב לדעת כי במידה שמדובר בחובות מסוג זה מדובר בהליך מורכב יותר באופן משמעותי.

מחיקת חובות | עורך דין מחיקת חובות

אופן ביצוע מחיקת חובות ע""י עורך דין מחיקת חובות

אז לאחר שהבנו כי אנחנו צריכים לחתור למצב של מחיקת חובות במצבים של חדלות פירעון, עולה השאלה כיצד ניתן לעשות זאת. ראשית יש להבין כי עלינו לבחון זאת לאור הרפורמה שבוצע בשנת 2019 בחוק חדלות פירעון. 

הרפורמה נועדה לסייע לחייבים והיא חוקקה כחלק מתהליך של סיוע לחייבים והקלת התנאים בעבורם על מנת שיוכלו לשקם את חייהם במהירות. 

לכן חשוב כי עורך דין מחיקת חובות אשר בקיא בהליכים השונים יסייע לו, כי עורך דין הבקיא בתחומי חדלות פירעון יודע לנצל את ההליכים החדשים על מנת לקבל מענה מהיר מן המערכת ולהוציא הפטר באופן מהיר ופשוט יחסית בניגוד לעבר כאשר התהליך יכול היה להימשך שנים רבות טרם קבלת ההחלטה.

זהות הגורם אליו מגישים את הפנייה לצורך הכרה של המערכת באדם כפושט רגל ולאחר מכן במחיקת החובות שלו תלוי בגודל החוב. ככלל ישנן 2 אפשרויות העומדות בפני החייב והם כדלקמן:

  1. במידה וסך החובות של החייב עומדים על מתחת ל-150,544 ₪ – במצבים אלו על החייב להגיש את הבקשה לחדלות פירעון להוצאה לפועל.
  2. במידה וסך החובות של החייב הם גבוהים מ-150,544 ₪ – בסיטואציה זו על בעל החוב לפנות לממונה על הליכי חדלות פירעון במשרד המשפטים, אשר נמצא תחת פיקוחו ואחריותו של בית משפט השלום.

לאחר שאדם הגיש לגוף הרלוונטי את הבקשה לחדלות פירעון הוא מתחיל תהליך אשר בסופם אם יתנהל כראוי ימחקו שארית חובותיו. ראשית לאחר הגשת הבקשה הרשות הרלבנטית מעניקה צו לפתיחת הליכים אשר מובילים לפתיחת ההליך, במסגרת שלב זה מקפיאים את כל הליכי ההוצאה לפועל כנגד החייב ומפרטים את חובת התשלומים אשר חלה על החייב.

מה עורך דין מחיקת חובות עושה בהמשך התהליך?

לאחר תחילת התהליך ישנה תקופת ביניים של כ-11 חודשים אשר במסגרתה אומדים את החוב, הנסיבות בגינן נגרמו החוב וכיצד התנהלות החייב גרמה לכך, זאת על מנת להעריך ולהבין את הסיטואציה. במסגרת תהליך זה מוציאים דוחות שונים בנוגע למצבו הכלכלי של החייב, גובה חובותיו, הוצאותיו והכנסותיו, ובעקבות תהליך זה מתחיל תהליך שנקרא השיקום הכלכלי, במסגרתו מחזיר החייב מדי חודש סכום כסף אשר נקבע במסגרת צו התשלומים החודשי וכן הגבלות שונות כמו איסור יציאה מן הארץ במהלך התקופה וכדומה. תקופה זו יכולה להימשך עד 3 שנים.

סופו של התהליך, במידה והחייב התנהל כראוי בתקופת השיקום הכלכלי הוא בקבלת צו ההפטר המודיע על מחיקת יתרת החובות של החייב ובעצם מעניקות לו דרך חדשה.

בתוך כך, חשוב כי עורך דין מיומן במחיקת חובות יסייע במסגרת התהליך על מנת שהוצאה לפועל יכירו בהוצאותיו ההכרחיות של החייב מדי חודש על מנת למנוע צו תשלומים חודשי גבוה מדי, למנוע הגבלות דרקוניות על החייב שאינן לצורך ועל מנת שהתהליך יתנהל בצורה מהירה וחלקה. 

הליך זה אינו חייב להיות טראומטי ואף להיפך הוא נועד להקל ולסייע לאנשים המעוניינים להשתקם, לכן חשוב לפעול בצורה נכונה ולא להתבייש.

מחיקת חובות | עורך דין מחיקת חובות
סיכום והמלצות

לסיכום, עורך דין שעוסק במחיקת חובות יכול לסייע רבות במסגרת הליך מורכב, אשר יכול במידה ומנהלים אותו נכון לסייע רבות לאדם אשר במצב של חובות כבדים לגופים שונים. זאת על ידי הכרה באדם על ידי ההוצאה לפעול כפושט רגל ופתיחת הליך אשר בסופו של דבר ככל שהאדם יתנהל כראוי ובהתאם להנחיות עורך דינו ימחקו שארית חובותיו והוא יוכל לפתוח דף חדש ללא חובות כאחד האדם.

בהתאם לכך, במידה ואתם נקלעתם לבור כלכלי ואינכם מסוגלים לשלם את חובותיכם חשוב כי תפעלו באופן נבון ותשקלו להשתמש בכלי זה אשר יוכל לסייע לכם רבות. בהקשר זה מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחומי חדלות הפירעון ומחיקת חובות משום שהוא יכול לסייע לכם להבין את התהליך וכן במקביל להגיד לכם כיצד ניתן להקל עליכם, כמו למשל לנסות להוריד את גובה התשלום החודשי או לקצר את זמן התהליך עד לקבלת ההפטר ומחיקת החובות. 

עורך דין ליאור כספי הוא עורך דין אשר מתמחה בתיקי פשיטות רגל, חדלון פירעון והוצאה לפועל, ובשל כל אלה מחזיק בניסיון רב במחיקת חובות ללקוחות רבים, אשר לא האמינו כי הדבר אפשרי בשל החובות הכבדים והסיטואציה המורכבת לה נקלעו. במידה ואתם מעוניינים בהליך של מחיקת חובות או מעוניינים בייעוץ משפטי אשר יסייע לכם לבנות תוכנית פעולה למצב הכלכלי אליו נקלעתם, משרדנו ישמח לסייע לכם בכך. 

יש לך שאלה?

מחיקת חובות | עורך דין מחיקת חובות
"תמיד תזכרו שההחלטה שלכם להצליח היא הרבה יותר חשובה מאשר כל דבר אחר"

אברהם לינקולן

למה משרד עורך דין ליאור כספי?
בגלל הערכים
מקצועיות
עורכי הדין שלנו הם ממיטב עורכי הדין בתחומם.
כמו גם ווידוא איכות ביצוע והקניית ידע עדכני שוטף.
מצוינות
הפירמה שלנו שואפת למימוש הפוטנציאל הקיים להישגיות ברמות הגבוהות ביותר, הן ברמה המקצועית והן ברמת המוטיבציה האישית, לטובת שיפור התוצאות ושיפור השירות – לטובת הלקוחות שלנו.
הגינות
אנו פועלים על פי נורמות התנהגות של יושר, מוסר, כבוד לזולת ויושרה, היוצרים בהליכי מחיקת חובות וקבלת החלטות מבוססי מידע אמין.
הערכים שלנו
עורך דין מחיקת חובות מומחה

הפירמה מעניקה ליווי וייעוץ ללקוחות פרטיים ועסקיים, משרדינו מתמחה גם בייצוג חברות ציבוריות (פומביות) ובמהלך השנים טיפל משרדנו במספר רב של תיקי פשיטות רגל מורכבים של חברות בינוניות וגדולות בצורה הטובה ביותר והמקצועיות עם צוות מיומן מאחורי.

עורך דין ליאור כספי מלווה את החייבים בכל ההליך המשפטי החל מהגשת הבקשה לצו כינוס, ועד לקבלת צו הפטר ומחיקת כל החובות, דבר המאפשר פתיחת דף חדש בחיים.

בעל ניסיון רב בייצוג חייבים בהליכים המשפטיים מרגע הגשת הבקשה, מתן צו הכינוס, עיכוב הליכים מהיר ועד למתן צו הפטר ומחיקת חובות. עו"ד ליאור כספי מייצג חייבים בהליכי פשיטת רגל ומביא למחיקת חובות בזמן מהיר ויעיל, זאת כמובן בהתאם לרפורמה החדשה.

מחיקת חובות | עורך דין מחיקת חובות
למעלה מ20 שנות ניסיון
לאחר שראיתי מספר מודעות באינטרנט, השארתי פרטים ורציתי לשמוע במה מדובר. בהתחלה הייתי סקפטי. אני בעלים של חברה בתחום הבנייה ונקלענו לחובות איומים בסכומים מטורפים. תוך כחודש וחצי - 50% מהחוב נמחק לחלוטין. אין לי מילים. פשוט אלופים!
אליאור רעננה
אליאור
רמת גן
5/5
ליאור כספי
נכנסתי לחובות בשווי של למעלה מ-200,000 ש"ח. ליאור כספי והצוות המקסים סייעו לי ולמשפחתי והצליחו להפחית את החוב בהסדר משפטי ל-30,000 ש"ח בלבד.
יגאל תל אביב
יגאל
תל אביב
5/5
אני ממליצה בחום על הפירמה שבתוך חודש בלבד מתחילת ההעבודה איתם הם הצליחו להפחית לי את החוב ב-70%!!! לא האמנתי שזה אפשרי. מומלץ מומלץ מומלץ!
ציפי רעננה
ציפי
רעננה
5/5
היחס פשוט מעולה! נפגשתי לפני עם מספר עורכי דין. לא מצאתי אחד שירותיות ויחס כמו של עורך דין ליאור כספי. תודה רבה!
שחף הרצליה
שחף
הרצליה
5/5
רוצים לדעת איך אנחנו עושים את זה, בדרכנו המשפטית?
לתיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין מחיקת חובות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לחיצה על כפתור "שליחה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "ליאור כספי א.ל.ו. חברת עורכי דין" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

ליאור כספי א.ל.ו. חברת עורכי דין
נשמח לעזור!
שלחו הודעה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
בעת לחיצה על כפתור " חזרת נציג" הינך מאשר/ת בזאת לעורך דין ליאור כספי לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י שליחת מייל חוזר.