עורך דין הוצאה לפועל | אנחנו איתך, גם במקרים הכי מורכבים

עורך דין הוצאה לפועל | אנחנו איתך, גם במקרים הכי מורכבים

מי הוא עורך דין הוצאה לפועל – ולמה צריך אחד? תחום הגבייה וההוצאה לפועל הוא נרחב ומורכב שלוקח שנים ללמוד אותו ואז שנים ליישם את הלימוד שלו בתוצאות העבודה בשטח. במקרים בהם אתה החייב ובית המשפט פסק לרעתך עלייך לשלם את חובך. מצב שיכול להיות לא כל כך פשוט אם תוסיף לזה את ההגבלות המחמירות של ההוצאה לפועל ולפני ששמת לב אתה עלול למצוא את עצמך בבור. כדי להימנע מהמצב הזה אתה חייב שיהיה לך את הידע והיכולת להתמודד עם המערכת. במידה ואין לך יהיה עלייך להתחמש בעו״ד טוב עם משאבים רבים כמו: כוח אדם מקצועי ואמצעי תקשורת מובילים.

מה זה הוצאה לפועל?
ההוצאה לפועל היא שלוחה שעובדת תחת רשות האכיפה והגבייה במשרד המשפטים. התפקיד העיקרי של השלוחה הוא מימוש ואכיפה של הליכים לגביית חיובים או לגביית מסמכים מחייבים או במילים אחרות הם גובים את הכסף לטובת הנושים שזוכו בבית המשפט וצריכים לבוא על שכרם. הגבייה משתנה כלפי הזוכה וכמובן כלפיי החייב ובאפשרותם לנקוט בפעולות כמו: הגבלות על חשבון הבנק, הגבלות על רישיון הנהיגה ולפעמים שלילת הרישיון, פינוי דירות, עיקולי משכורת, עיכוב יציאה מהארץ ועוד עונשים מחמירים שיכולים להיגמר אפילו במאסר. במצבים בהם נגזרה עליכם הזרוע הארוכה של רשות האכיפה והגבייה, ההגנה הכי טובה שתוכלו לקבל היא מעורך דין שמתמצא בהוצאה לפועל שיפעיל את כישוריו ויעזור  ובבניית תכנית יציאה מהברוך.

במשרד עו״ד ליאור כספי מספר  עו״ד שבמשך שנים ייצגו בהצלחה במאות אלפי תיקים של אנשים פרטיים ובעלי חברות בע״מ אל מול הגופים המשפטיים תוך כדי פיצוח התחום. כי בין אם אתה החייב להוצאה לפועל או הזוכה  ההליך יכול להיות ארוך.

בעזרתנו תוכל להגיע אל התוצאה הרצויה במהרה.

הוצאה לפועל – שהליכים העומדים לזכות חייב החוב.
זה נכון שבמהלך השנים יצא להוצאה לפועל שם רע אבל היום יותר מתמיד יש לחייב בחוב יותר אופציות שבהן יוכל לנקוט. היום נכיר כמה הליכים שתוכלו לנקוט בהם בעזרת כישוריהם של עורכי – הדין להוצאה לפועל לשרת אותנו ולהקל על המצב העגום. לאור ניסיוננו הרב לאחר שקבע בית המשפט כי אתה חייב חוב ונפתח על שמך תיק בהוצאה לפועל מהר מאוד יגיעו אלייך גם ההגבלות שציינו, שהחמורה מכולן כוללת תקופת מאסר. ולכן היום נכיר כמה הליכים שעומדים לטובתנו ועשויות להקל מאוד על חומרת העונש

1. איחוד התיקים – במידה ובפני החייב עומדים כ- 2 תיקים או יותר בהוצאה לפועל, החוק מאפשר איחוד של מספר התיקים הקיימים. בעצם הפסיקה מאפשרת להסדיר את כל החובות שנרשמו בהליך אחד מרוכז.
הרעיון העיקרי שעומד מאחורי האופציה לאחד תיקים הוא בכדי לאפשר לחייב איכות חיים טובה ביותר בכך שישלם החזר אחד בסכום משתנה ולא כמה החזרים שונים מה שחוסך הרבה ריביות.
כמובן שבמהלך תקופת התשלומים יעוכבו ויסורו רוב ההליכים שננקטו כנגד החייבים.
2. חדלות פירעון – במקרים מסוימים מאוד שבהם אין ביכולתו של החייב לשלם את החוב שנקבע שעליו לשלם בהוראת בית המשפט בפרק הזמן שהוקצב לו. במידה והחייב עומד בכל הקריטריונים ניתן להכריז עליו כחדל פירעון. מגישים בקשה לבית המשפט לקבלת צו פתיחת ההליכים. תהליך שבו התיקים של חייב החוב נפתחים ונבחנים מחדש. על קריטריון סף לחדלות פירעון הוא שסך כל חובותיו להוצאה לפועל (ולנושים שעדיין לא נקטו הליכי גביה) עומדים על סכום של יותר מ- 50 אלף ש״ח. במקרים שבהם החייב אכן עומד בקריטריונים ניתן להכריז עליו כחדל לפירעון. מה שאומר בעצם שאין באפשרותו לשלם את חובו. אחד היתרונות של ההליך הוא שבמהלכו חייב החוב לשמור על  איכות רמת חיים סבירה. זאת מפני שכל זמן שהצו בתוקף התיקים פתוחים ואם החייב החוב אכן משתף פעולה על בית המשפט אי אפשר לנקוט נגדו בהליכי הוצאה לפועל.

3. ביטול עיקול –קבע בית המשפט כי החייב צריך לשלם סכום כסף מסוים לאורך תקופת זמן מסוימת. היה ולא עמד החייב בתנאי העסקה ובית המשפט החליט לעקל לו מיטלטין או מקרקעין שהחייב תלוי בהם בכדי לפרנס את המשפחה שלו בצורה הגונה, ניתן לבקש את ביטול  העיקול. התהליך תקף גם במקרים בהם: מעקלים רכב עבודה, רכב של אזרח נכה, עיקול סחורה, עיקול שטח עסקים ועוד. הרעיון מאחורי התהליך הוא לאפשר לסוחרים ובעלי מקצוע להמשיך לקיים את עסקיהם ולהתפרנס בכבוד גם בזמנים קשים.

קיימים עוד תהליכים רבים שהוצאה לפועל מאפשרת לחייבים על מנת לסייע להם לשלם את חובם תוך שמירה על איכות חיים נאותה.  הרבה מההליכים יכולים לשפר פלאים את מצבכם אז חשוב שתדעו למה אתם זכאים תוך נקיטת צעדים נכונים מול הוצאה לפועל בסיוע של עורך דין מנוסה. תהליכים נוספים שמוצאים לחייבים העומדים בקריטריונים כמו: מחיקת חוב, סגירת תיק הוצאה לפועל וקבלת צו תשלומים. כל תיק בהוצאה לפועל מושפע מהרבה גורמים נוספים, והמערכת למדה לעבוד בצורה יעילה יותר. אך לפני שנוקטים צעדים חשוב להבין מה הדרך הכי יעילה עבורם אולם יש הרבה נקודות חשובות שצריך לקחת בחשבון, הרבה מידע שצריך לאסוף ובירורים שצריך לברר לפני שנוקטים בצעדים הללו. כמובן שלא כל אחד מתאים ועומד בקריטריונים. לכן חשוב מאוד להיעזר בעורך דין שיוכל לעזור לך החליט האם ומה היא האופציה האידיאלית עבורך.

איך לבחור עורך – דין טוב לענייני הוצאה לפועל ?
כשבוחרים בעל מקצוע ועורך דין בפרט חשוב לוודא שאנחנו לא קונים חתול בשק. לכן לפניכם כ- 2 פרמטרים שיעזרו לכם להחליט.

1. ניסיון – אם מצאת את עצמך במצב בו אתה חייב כספים ויש לך חוב להוצאה לפועל חשוב שעורך הדין שבחרת יהיה מנוסה מאוד במצב ויכיר את כל ההליכים על מנת לעזור לכם לבנות אסטרטגית יציאה מהירה מהמצב. לקוחות עבר מרוצים יכולים להעיד הרבה. בחיפוש מהיר בגוגל אפשר למצוא הכול. או לחילופין לבקש העו״ד המועמד לקשר בינכם ללקוחות עבר על מנת לקבל מהם חוות דעת אמתית.

2. זמינות  יחס אישי ורושם  – ידוע שבמשרד עו״ד לרוב יש כמה עורכי דין פעילים שעובדים מול לקוחות שונים. המצב הזה מקובל וקורה בכל משרד. מה שחשוב עבורכם זה שעו״ד שבחרתם שיטפל לכם בתיק יהיה זמין למתן ייעוץ טלפוני או בקביעת פגישה.

לסיכום: כמו במשפט המפורסם, כשהחיים זורקים עלייך לימונים תעשה מהם לימונדה. גם במצבים קשים ניתן להפיק את המרב. בין אם אתה אדם פרטי, בעל חברה בע״מ או מנהל חברה, ההתעסקות עם הוצאה לפועל יכולה להיות ארוכה, מעיקה ומייאשת. ודווקא בזמנים כאלו חשוב לשכור את שירותיו של בעל מקצוע אמין ומקצועי שיעזור לך בהתמודדות עם הבירוקרטיה מול רשות האכיפה והגבייה בבחירה שקולה של התהליכים המכלים הנכונים ביותר עבורך

הוצאה לפועל | עורך דין הוצאה לפועל

"תמיד תזכרו שההחלטה שלכם להצליח היא הרבה יותר חשובה מאשר כל דבר אחר"

אברהם לינקולן

למה משרד עורך דין ליאור כספי?

בגלל הערכים

מקצועיות

עורכי הדין שלנו הם ממיטב עורכי הדין בתחומם.
כמו גם ווידוא איכות ביצוע והקניית ידע עדכני שוטף.

מצוינות

הפירמה שלנו שואפת למימוש הפוטנציאל הקיים להישגיות ברמות הגבוהות ביותר, הן ברמה המקצועית והן ברמת המוטיבציה האישית, לטובת שיפור התוצאות ושיפור השירות – לטובת הלקוחות שלנו.
הוצאה לפועל | עורך דין הוצאה לפועל
רוצים לדעת איך אנחנו עושים את זה, בדרכנו המשפטית?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: