חדלות פירעון – עורך דין מתמחה בתחום

חדלות פירעון – עורך דין מתמחה בתחום

כיצד עורך דין חדלות פירעון יכול לסייע?

חדלות פירעון הינו מצב בו צברתם חובות גבוהים, נטלתם אשראי מהבנק ומחברות אשראי ואינכם מצילחים לעמוד בהחזרי החובות ,תדעו שבעזרת הרפורמה החדשה שנכנסה לתוקף כבר בספטמבר 2019 ניתן לפנות להליכי חדלות פירעון , כאשר במסגרת הבקשה יעצרו ההליכים, יפסיקו הליכי הגביה, ונתחיל לשלם סכום ריאלי מידי חודש בו ניתן יהיה לעמוד, – בסוף התקופה תינתן תוכנית שיקום ולמעשה החובות ימחקו. 

מה היא הרפורמה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי?
כפי שציינו הרפורמה נכנסה לתוקף בספטמבר 2019 ומטרתה העיקרית היא לייעל ולקצר את התקופה בה חייבים יושארו במעגל החובות , ולעזור לאנשים להתחיל את חייהם הכלכליים מחדש עקב העובדה שרוב החייבים נותרים ללא כל בתהליך פשיטת הרגל. הרפורמה מתיימרת לאזן בין האינטרסים של חייב החוב לבין האינטרסים של זה שחייבים  אם כי לאחרונה מעדיפים את הפן השיקומי של החייב , לכן כל התמודדות עם הרפורמה ללא ייעוץ מקצועי והכוונה עשויה להיות קשה מנשוא על גבול הבלתי אפשרית. בדיוק לכן מתן סיוע מקצועי בתהליך יועיל בכל פרמטר אפשרי. 

יתרונות וחסרונות הרפורמה

על אף המצב העגום בהתמודדות מול הוצאה לפועל, לרפורמה לחדלון פירעון יש יתרונות כמו כן מטבע הדברים ישנם גם חסרונות (אם כי למי שנקלע כבר להליכי הוצאה לפועל חסרונות אלה לא מורגשים).


יתרונות לחדלות פירעון – אחד היתרונות הגדולים והחשובים מכולם הוא השיקום כלכלי. הרפורמה מעניקה לזכאים בין אם הם אדם פרטי או תאגיד תכנית ליציאה מהמצב הכלכלי הנוכחי שלהם מה שיתרום רבות לשיפור מצבם הנפשי של החייבים והמצב הכלכלי הקרוב והרחוק לעין. הליך חדלות פירעון שונה מעט מהליך רגיל של פשיטת רגל ומשתנה מפרמטר לפרמטר וממחוז למחוז.

חשוב להדגיש כי עם הגשת הבקשה ניתן להסיר הגבלות, לבטל עיקולים, לטפל במניעת חידוש רישיון נהיגה, לבטל עיקולי משכורת, וזו למעשה הדרך על מנת לשקם חייב שרוצה לקחת את עצמו בידיים.

חסרונות של חדלות פירעון – לא כולם מתאימים. ניהול ההליכים נקבע לפי סכום החוב  כאשר במסגרת התקופה יוטלו מספר הגבלות על החייב (היחיד), עיכוב יציאה מן הארץ למשל, כאשר ממילא בדרך כלל אנשים שנקלעו להליכי הוצאה לפועל אינם יכולים לצאת את הארץ.

מי הוא עורך דין לחדלות פירעון – ולמה צריך אחד?
עורך דין לחדלות פירעון הוא האיש המקצועי שילווה אותך אל מול הבירוקרטיה הבלתי מתפשרת של לשכת הוצאת הפועל ובתי המשפט . במידה ומצאתם את עצמך לפני פשיטת רגל או חדלות פירעון והידע המשפטי המקצועי שלכם הוא לא מעולה, הדרך המהירה והנכונה יותר עבורך לצאת מהמצב הקשה לעבר עתיד כלכלי בהיר יותר תהיה עם עורך דין.
לאורך השנים משרד עו״ד ליאור כספי טיפל במאות אלפי תיקים של אנשים פרטיים ותאגידים אל מול רשות האכיפה והגבייה של משרד המשפטים ומול הוצאה לפועל בפרט. המשרד ליווה לקוחות רבים בהתנהלות שקולה אל ונקיטת צעדים מחושבים מול בית המשפט ובבניית אסטרטגית יציאה מהמצב הכלכלי העגום

איך לבחור עורך דין לחדלות פירעון? 

ישנם מספר גורמים אשר רצוי לבדוק לפני קבלת החלטה בנוגע לבחירת משרד עורכי דין והם:

ניסיון – ככל שעורך הדין עסק בכמה שיותר תיקים בתחום חדלות פירעון כך צבר ניסיון רב אשר מוסיף רבות לידע המקצועי של עורך הדין בתחום. בזכות בקיאות וידע עשירים ושלל האמצעים העומדים לרשותו של עורך הדין הלקוח מקבל שירות מקצועי ברמה גבוהה במיוחד. נוסף על כך בזכות הניסיון עורך הדין יכול לתת תמונת מצב כללית ולשער על סמך תיקים וסעדים קודמים מה צפוי בהמשכו של התהליך המשפטי. 

יש לציין כי כל לקוח ראשי לשאול באופן חופשי כל שאלה לגבי ניסיון קודם של העורך דין. מטרת בחינת הניסיון תורמת לשקט הנפשי כאשר מדובר במשרד בעל הישגים מרשימים בתחום ותוצאות טובות.  

רושם ראשוני – אין תחליף למראה עניים ורושם ראשוני מעורך הדין אשר הולך ללוות אתכם בתהליך.

ליווי צמוד ושירות אישי – כל העניין הבירוקרטי בנושא חדלות פירעון עשוי להיות ארוך ומתיש. בחירה נכונה של עורך דין תלויה במתן השירות אשר מקבל הלקוח. עורך דין המעניק ללקוח שירות אישי וליווי צמוד לאורך כל הדרך גורמת לכך שהלקוח מרגיש תחושת ביטחון ורוגע לאורך התהליך המשפטי, גם לאחר מכן במידה ויש צורך בהגשת ערער. בנוסף מתן שירות אישי מעיד על דבקות במטרה מצד עורך דין. רצוי שעורך הדין יהיה זמין ללקוח ויתן מענה מהיר והכי חשוב, מתן שקיפות מלאה, כנה ואמיתית בכל המתרחש בבית המשפט ומחוצה לו. 

המלצות – במידה וקיימים לבטים לגבי בחירת עורך דין ניתן לפנות ללקוחות קודמים אשר ייצג בעבר עורך הדין ולשאול אותם האם הם מרוצים מהתוצאות והשירות אשר קיבלו מעורך הדין ומדוע. לרוב בעמודי האינטרנט וברשתות החברתיות ניתן לקרוא ביקורות ותגובות של לקוחות קודמים אשר קיבלו ייצוג משפטי בעבר מטעם עורך הדין. בין תגובות הגולשים ודרך הביקורות השונות ניתן להבין האם לקוחות העבר יצאו מרוצים מעורך הדין? אם כן ניתן לראות באיזו מידה. חשוב לבדוק האם יש כמויות רבות של המלצות (כמה עשרות) על אותו עורך דין כדי להיות בטוחים יותר בבחירה.

מחיר – ניתן לקבל מספר הצעות מחיר מכמה עורכי דין שונים אך חשוב מאוד לבדוק מה כולל המחיר. ישנם עורכי דין אשר מעניקים כחלק משירותי הייצוג גם ערך מוסף בכל הנוגע לשיקום הכלכלי ואסטרטגיה עסקית רחבה לטווח הקצר והארוך. תהליך חדלת פירעון דורש סיוע משפטי רחב ולכן המחיר תלוי בשירות שמציע עורך הדין, שווה להשקיע כדי לקבל שירות מקצועי וייחודי. 

חשוב לדעת.

כאשר רוצים לבחור עורך דין חדלות פירעון אמין וטוב חשוב מאוד לבחון את ארבעת הגורמים שצוינו. את כלל הגורמים הללו ניתן לבחון בשיחת טלפון קצרה עם עורך הדין או נציג מטעם המשרד או באמצעות ביקור באחד הנכסים הדיגיטליים השונים של עורך הדין. בדיקה של ארבעת גורמים אלו אינה דורשת זמן ומאמץ רבים במיוחד אך עשויה לתרום רבות לקבלת ההחלטה בנושא. 

חדלות פירעון בתקופת משבר נגיף הקורונה.

בעקבות נגיף הקורונה נכנסו לתוקף לפני כ – 9 חודשים הקלות ועידכונים בנושא עקב הנגיף. יש לציין כי חשוב לבדוק אם עורך הדין מעודכן ובקיא בכלל העדכונים אל מול כל הגורמים הרלוונטים. אותן הקלות אשר קיבלו תוקף בשל נגיף הקורונה עשויות יכולות לבוא לידי ביטוי בצורה שתסייע לעורך דין וללקוח לקבל את מבוקשם ולמעשה לנצל את המצב לטובתם, לדוגמא: עסק או עצמאי שנכנס למשבר כלכלי חריף כתוצאה מנגיף הקורונה ולכן מצא עצמו כפושט רגל, סביר להניח כי בית המשפט יקל במידה מסוימת כאשר מדובר בסיטואציות כאלו.  

חדלות פירעון | עורך דין חדלות פירעון

לסיכום

כאשר מדובר במשבר כלכלי קל או קשה אשר הוביל להליכי פשיטת רגל, הוצאה לפועל או חדלת פירעון יש להיעזר בייעוץ וליווי משפטי נרחב מצד עורך דין בתחום עקב זכויות רבות הקיימות בחוק ברגעי משבר כמו אלו. עורך דין הינו מומחה בתחום חדלות פירעון ולכן בקיא בכל הפרטים ולו הקטנים ביותר שיש בנושא, יודע לתת מענה מהיר וטיפול יעיל. 

"תמיד תזכרו שההחלטה שלכם להצליח היא הרבה יותר חשובה מאשר כל דבר אחר"

אברהם לינקולן

למה משרד עורך דין ליאור כספי?

בגלל הערכים

מקצועיות

עורכי הדין שלנו הם ממיטב עורכי הדין בתחומם.
כמו גם ווידוא איכות ביצוע והקניית ידע עדכני שוטף.

מצוינות

הפירמה שלנו שואפת למימוש הפוטנציאל הקיים להישגיות ברמות הגבוהות ביותר, הן ברמה המקצועית והן ברמת המוטיבציה האישית, לטובת שיפור התוצאות ושיפור השירות – לטובת הלקוחות שלנו.
חדלות פירעון | עורך דין חדלות פירעון
רוצים לדעת איך אנחנו עושים את זה, בדרכנו המשפטית?

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: